sobota, 2 października 2010

Postaw na kreatywność - wkręć się w Loesje!


Chcesz dowiedzieć się więcej o Loesje? Marzą Ci się takie właśnie warsztaty twórczego pisania? Głowa pęka Ci od nadmiaru intrygujących haseł? Zapisz się i... popisz się!

Wpadnij 14.10 do Muranowa, o akcji opowie tam Van Anh z Fundacji Arteria (zapisy: gochapawlak@yahoo.com).
Oto, co Van Anh pisze na temat akcji:

Loesje narodziła się w Arnhem w Holandii, 24 listopada 1983 roku, o godzinie 18:40. Przez parę tygodni o jej narodzinach donosiły uliczne plakaty. Idea tego ruchu powstała na wiosnę 1983 roku, kiedy grupa dziewięciu przyjaciół spotkała się w Arnhem. Ich celem było powołanie do życia nowej inicjatywy, która byłaby ucieczką od problemów, którymi przez ówczesną sytuację polityczną żyła Holandia.

Przez 25 lat w różnych krajach powstało kilkadziesiąt grup Loesje o różnym profilu, tworząc rozbudowaną sieć w Europie, Afryce, Ameryce i Azji. Część grup zaangażowana jest bardziej w sprawy społeczne, inne raczej w kulturę i sztukę. Elastyczność Loesje pozwala na określenie profilu własnej grupy i dobór działań zależnie od warunków lokalnych, a także liczebności grupy.

Działalność Loesje ma pobudzać odbiorców do refleksji, a także kreatywnego i twórczego myślenia oraz uświadomiać możliwość wpływania na najbliższe otoczenie.

Głównym działaniem Loesje jest organizowanie warsztatów kreatywnego pisania tekstów, w których uczestniczyć mogą osoby w każdym wieku i bez względu na to czy, mają talent do pisania czy nie. Warsztaty te mają pobudzać do krytycznego, twórczego patrzenia na świat. Teksty powstające podczas warsztatów pojawiają się potem na ulicach miast w postaci plakatów przyciągających niebanalnymi hasłami.

W Warszawie warsztaty Loesje prowadzone są nieregularnie, jednak w listopadzie odbędzie się seria warsztatów na Pradze Północ. Szczegółowe informacje będzie można znaleźć na stronie MySpace oraz profilu Loesje Polska na Facebooku.

 Jeśli już teraz chcesz dowiedzieć się więcej, pisz:  warszawa@loesje.pl 


lub odwiedź stronę na myspace.com  http://www.myspace.com/loesjepoland

Nadlatują ulotki!


Szukajcie ich na Waszych wydziałach, w klubach, kawiarniach i w innych warszawskich studenckich miejscówkach!

(design: http://kiwistudio.pl/)

14.10: Zajmij się filmem - poznaj Kino Muranów od kuchni!

Chcesz przyjrzeć się z nieco innej perspektywy jednemu z najważniejszych miejsc na filmowej mapie stolicy?

Interesuje Cię Azjatycki Dyskusyjny Klub Filmowy "Pięć smaków", a może rozważasz wolontariat na nadchodzącym Festiwalu Filmowym "Pięć smaków"?

A może słyszałeś / słyszałaś o festiwalu Era Nowe Horyzonty czy ciekawi Cię American Film Festival?

Planujesz dowiedzieć się czegoś więcej o działalności Fundacji Arteria?

A może pragniesz wkręcić się na pokaz fimu na podstawie tekstów jednego z najpopularniejszych izraelskich pisarzy młodego pokolenia?

A może po prostu chcesz w miłej, filmowej atmosferze spędzić październikowe popołudnie?

Zapraszam!
Spotykamy się 14 października o godz. 16:00 przed wejściem do Kina Muranów.

Zapisy (do 11.10) pod adresem gochapawlak@yahoo.com

Etgar Keret, co to za autor? Przeczytaj: http://www.etgarkeret.com/ lub http://ksiazki.wp.pl/aid,14072,nazwisko,Etgar-Keret,autor.html?ticaid=1afd1

Nie wiesz, jak trafić do Muranowa? Sprawdź: http://maps.google.com/maps?hl=pl&rls=com.microsoft:*:IE-SearchBox&rlz=1I7ACAW_plPL363PL363&q=warszawa%20gen.%20andersa%201&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl

Kino Muranów: http://www.muranow.gutekfilm.pl/

Dyskusyjny Klub Filmowy "Muranów" (polecam w szczególności cykl Najgorsze Filmy Świata!):  http://www.muranow.gutekfilm.pl/text.php?category=2795

10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty: http://www.enh.pl/

American Film Festiwal: http://www.americanfilmfestival.pl/

4. Festiwal Filmowy "Pięć Smaków": http://www.piecsmakow.pl/

Azjatycki Dyskusyjny Klub Filmowy "Pięć Smaków": http://www.piecsmakow.pl/index.php/pl/oakfm
(na wszystkie projekcje wstęp wolny!)

Fundacja Arteria: http://www.arteria.art.pl/aktualnosci.php