O PROJEKCIE
CO?
Warszawa dla początkujących to połączenie alternatywnej turystyki miejskiej w promowaniem wolontariatu. Za darmo. Na luzie. Dla przyjezdnych i miejscowych. Ciekawie i z pasją. Teatry od kuchni, wolontariat w praktyce, spotkania z działaczami i działaczkami sektora pozarządowego, które warto poznać. Możliwość włączenia się w inicjatywy, w które warto się zaangażować. Spośród kilkunastu opcji wybierasz temat, który Cię interesuje, zapisujesz się przez formularz zgłoszeniowy, a my zabieramy Cię w popołudniową podróż do świata stołecznych instytucji kulturalnych i organizacji pozarządowych, dając szansę na poznanie miasta od podszewki.

JAK?
Przede wszystkim różnorodnie – od teatru, przez wielokulturowość, aż po ekologię. Poza tym jesienią – bo właśnie wtedy zaczyna się rok akademicki, więc masa osób przybywa do Warszawy na studia. Odwiedzamy różne miejsca, rozmawiamy z przedstawicielami różnych organizacji, dowiadujemy się, jak i gdzie działać. Co i kiedy oglądać. Gdzie i po co bywać. Spędzamy miło popołudnia, poznajemy miasto.

Z KIM?
Do udziału w wydarzeniach zapraszamy zarówno osoby, które są nowe w stolicy, jak i te, które mieszkają tu już dłużej. Każdy znajdzie coś dla siebie – przede wszystkim możliwość poznania Warszawy z różnych perspektyw. Czeka nas film, teatr, dziennikarstwo, ekologia, wielokulturowość i inne – również możliwość zapoznania się z innymi uczestnikami o podobnych zainteresowaniach.  

OD KIEDY?
Warszawa dla początkujących została stworzona przez Gochę Pawlak, która zgłosiła się z pomysłem do Laboratorium Animatorni Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Jesienią 2013 odbędzie się już czwarta edycja projektu, który z roku na rok zyskuje coraz większą rozpoznawalność. Dotychczas odwiedziliśmy kilkadziesiąt organizacji - w każdej edycji uczestniczy kilkaset osób. Liczymy na to, że i w tym roku będziecie z nami.

DOŁĄCZ DO NAS!
[KLIK!]


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz