niedziela, 16 października 2011

Projekt Warszawianka - rekrutacja!

Wyjątkowe warszawianki to nie tylko Maria Curie-Skłodowska czy Zofia Nałkowska. Wyjątkowe warszawianki spotykamy każdego dnia. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, czym się wyróżniają.  Projekt Warszawianka to zmieni. Będziemy szukać kobiet związanych z Warszawą tu i teraz. Takich, które fascynują, zadziwiają. Takich, o których wcześniej słyszało niewielu.

W Projekcie Warszawianka sposobem opowiadania o kobietach będzie reportaż, fotografia oraz ilustracja/ komiks. Efektem projektu będzie multimedialna mapa Warszawy z naniesionymi na nią historiami naszych bohaterek. Mamy nadzieję, że to jedynie początek, a kobieca mapa stolicy będzie się stale zapełniać.

Do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy osoby w wieku 16 – 24 lat, które interesują się wybraną dziedziną i mają już za sobą pierwsze doświadczenia z nią związane. Wybrani uczestnicy w listopadzie spotkają się z dziennikarzami, fotografami i rysownikami. Poznają kobiecą stronę Warszawy i wypełnią plan miasta opowieściami, które sami stworzą.

Rekrutacja trwa do 25 października. Udział w projekcie jest bezpłatny.


Więcej na projektwarszawianka.pl

Kontakt:

Olga Mickiewicz 502 413 302

Ewa Majdecka 602 501 556

mail: projektwarszawianka@gmail.com


/źródło: materiały prasowe