czwartek, 13 października 2011

Uszczknijcie trochę wielokulturowej stolicy!

Wielokulturowa stolica odkryła przed nami dziś trochę tajemnic - odwiedziliśmy Fundację "Ocalenie", która zajmuje się pomocą cudzoziemcom, a także Centrum Kultury Jidysz na Muranowie. Były i czeczeńskie placki, i świetny film "Osiem historii, które nie zmieniły świata", i darmowe numery "Cwiszn", i filmowy reportaż z przedwojennej Warszawy - a wszystko związane z organizacjami, których przedstawiciele i przedstawicielki opowiadali nam o możliwości zaangażowania się w ich działania.

Poniżej znajdziecie krótką fotorelację z wypadu, natomiast szczegółowych organizacji możecie poszukać na stronach: http://www.shalom.org.pl/index.php?mid=8 i http://www.ocalenie.org.pl/ .

Wszystkie osoby zainteresowane prowadzeniem lekcji polskiego dla cudzoziemców zachęcam do udziału w warsztatach, które odbędą się już w najbliższy weekend. Szczegóły tutaj: http://www.ocalenie.org.pl/?p=5153#more-5153

Poza tym już jutro wypad teatralny (widzimy się o 16:00 przy kasach TR Warszawa), z kolei z sobotę wydarzenie towarzyszące połączone ze zwiedzaniem Teatru Dramatycznego i spektaklem "Klub Polski" za jedyne 18 zł (sobota, start: 17:30, zapisy: warszawadlapoczatkujacych@yahoo.com) - zapraszamy!

Zdjęcia: Gocha Pawlak & Kasia Raczyńska