niedziela, 24 października 2010

TR Warszawa + Teatr Dramatyczny - pora na teatralne smakowitości!

Jak można zauważyć, przeglądając zdjęcia zamieszczone w poprzedniej notce, wkręcanie się w działalność edukacyjna upłynęło w bardzo pozytywnej atmosferze!

A przecież to jeszcze nie koniec atrakcji - przed nami piątkowy wypad teatralny.

Szczególnie istotna, jeśli chodzi o TR Warszawa, wydaje mi się tamtejsza telewizja teatralna. Oto, co Karolina Gębska, która w teatrze zajmuje się wolontariatem, pisze o tym przedsięwzięciu:

TRwizja – inicjatywa powstała jako pokłosie letnich warsztatów teatralnych Rudowęglowiec Ibuprom, zrealizowanych w TR w ramach projektu „Lato w teatrze”. Młodym ludziom, którzy brali udział w zajęciach – m.in. aktorskich, oświetleniowych, filmowych – po zakończeniu projektu zaproponowano współpracę ze studiem video. Wspomagają jego działalność, realizując materiały filmowe z wydarzeń teatru. Ich filmy są umieszczane na blogu, trafiają też do teatralnego archiwum, jako dokumentacja życia TR.

Informacje na temat wolontariatu znajdziecie natomiast tutaj: http://www.trwarszawa.pl/node/7 - a więcej dowiecie się już w piątek!

W związku z tym, że największe emocje wzbudza niezmiennie zagadnienie dojazdu do miejsc, w których się spotykamy, warto zerknąć tutaj: http://www.trwarszawa.pl/node/8 W razie czego będę zresztą udzielać w tej kwestii porad telefonicznych!

Jeśli natomiast chcecie być na bieżąco z tym, co w TR-awie piszczy, zapraszam na bloga: http://trwarszawa.blox.pl/html

Trochę dalej - lub trochę bliżej - bo w Pałacu Kultury, wiele się dzieje z kolei w Teatrze Dramatycznym (http://www.teatrdramatyczny.pl/)

Trwa Międzynarodowy Festiwal Teatralny WARSZAWA CENTRALNA 2010: "MIGRACJE" (jeśli chcecie wiedzieć, co i jak, wystarczy polubić tenże na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Warszawa/Miedzynarodowy-Festiwal-Teatralny-Warszawa-Centralna/142208382482448?ref=ts&v=wall )

Szczegóły na stronie internetowej http://www.warszawa-centralna.eu/

Warto również obejrzeć materiały TV Dramatycznej (http://www.warszawa-centralna.eu/index.php?page=podcasty#top)

Poza tym nie zabraknie queerowego clubbingu w Cafe Kulturalna: http://www.kulturalna.pl/index.php?ap=1

"Poznaj teatry od kuchni" już w najbliższy piątek, sa jeszcze miejsca - zapraszam!

"Wkręć się w działalność edukacyjną!" - fotorelacja Gochy Pawlak i Emilki Sadowskiej