niedziela, 24 listopada 2013

Trwają zapisy na grudniowe wydarzenia!

W grudniu zapraszamy Was na kolejne darmowe spacery i spotkania - dla początkujących mieszkańców i nie tylko! Tym razem prezentujemy cztery nowości - sprawdźcie to!

Jak się zapisać? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Amnesty International

Poznaj Amnesty Warszawa i Maraton Pisania Listów!
1.12.2013 (niedziela, 14:00, państwomiasto - Andersa 29)
Interesuje Was tematyka praw człowieka? 
Chcecie nawiązać współpracę z międzynarodową organizacją? 
A może marzy Wam się udział w Maratonie Pisania Listów? 
Weźcie udział w spotkaniu! Osoby zainteresowane będą mogły również zostać na dalszej części szkolenia, która rozpocznie się tego samego dnia o 15:30. 


Teatr Studio od kuchni - spacer międzypokoleniowy
4.12.2013 (środa, 17:00, Plac Defilad 1 - spotykamy się przy kasach)
Zwiedzanie teatrów to już tradycja projektu! Dotychczas mieliśmy okazję poznać kulisy TR Warszawa (czterokrotnie!), odwiedzić Och-Teatr oraz Teatr Dramatyczny. Tym razem zapraszamy Was na oprowadzanie po Teatrze Studio - wezmą w nim udział również uczestnicy projektów seniorskich realizowanych w Towarzystwie Inicjatyw Twórczych "ę". Jakbyście jeszcze nie byli zdecydowani, koniecznie przeczytajcie zapowiedź:
Czy wiesz do czego służy sznurownia albo kim jest inspicjent? Zanim aktor spotka się z widzem, mijają miesiące czasochłonnych przygotowań. Nad każdym z elementów spektaklu pracuje sztab ludzi. Poznajcie ich wszystkich! Zobaczcie teatr od kulis. W ciągu godziny oprowadzimy Was po całym teatrze: od bufetu po pracownię akustyczną. Wyjaśnimy co, gdzie i jak powstaje. Masa anegdot i bezcennych informacji.


Odkryj Zachętę!  
6.12.2013 (piątek – 15:00, Plac Małachowskiego 3 - spotykamy się przy kasach)
Chcecie dowiedzieć się, jak można włączyć się w to, co dzieje się w Zachęcie? A może marzy Wam się zwiedzanie wystaw? Tym razem połączymy jedno i drugie.


Chopin: know-how (spotkanie + zwiedzanie + recital)
12. 12.2013 (czwartek – 16:30, Okólnik 1)
W planach wyjątkowe spotkanie na temat możliwości zaangażowania się w działania Muzeum, zwiedzanie wystawy oraz recital, który rozpocznie się o godzinie 18:00.


Zobacz z nami Muzeum Etnograficzne / Discover Ethnomuseum!
14. 12.2013 (sobota – 15:00, Kredytowa 1 - spotykamy się w holu)

Obejrzymy razem wystawę w Muzeum Etnograficznym - English-speakers, feel also invited! 

-
UWAGA: jeśli z jakiejś przyczyny nie chcesz otrzymywać od nas powiadomienia o nadchodzących spacerach, napisz na adres e-mail, z którego dostałaś / dostałeś od nas wiadomość. Wtedy wycofamy Twój adres e-mail z naszej bazy.Listopadowe spacery - fotorelacji ciąg dalszy

W tym tygodniu odwiedziliśmy Kino Muranów oraz Dyskusyjny Klub Filmowy "Celuloid", który jest prowadzony przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Zawitaliśmy również w Centrum Kultury Jidysz, by zwieńczyć trzy dni spacerów wizytą w Muzeum Historii Żydów Polskich - tam czekało na nas specjalne oprowadzanie i spotkanie z przedstawicielem Działu Edukacji MHŻP. Jak było? Poniżej fotorelacja autorstwa Lindy i Adama Strumidło.